Movie
DVD
In basket
Maria, królowa Szkotów / reżyseria Josie Rourke ; scenariusz Beau Willimon. - Warszawa : Edipresse Polska, copyright 2019. - 1 dysk optyczny (DVD) (119 min) : dźwiękowy, kolorowy ; 12 cm + książka : 22 strony : ilustracje ; 20 cm.
Czytelnia multimedialna: można wypożyczyć sygn. Film; Zarezerwuj egzemplarz (1 egz.)
Na podstawie książki: John Guy / Maria królowa Szkotów. Prawdziwa historia Marii Stuart.
Film ukazuje burzliwe życie charyzmatycznej Marii Stuart (nominowana do Oscara Saoirse Ronan). Maria koronowana na królową Francji w wieku 16 lat, po dwóch latach zostaje wdową. Odmawia ponownego wyjścia za mąż i powraca do rodzinnej Szkocji, aby odzyskać należny jej tron. Z racji urodzenia ma prawo do ubiegania się o tron Anglii, zajmowany przez Elżbietę I (nominowana do Oscara Margot Robbie). Zdeterminowana, by sprawować pełnię władzy, Maria zgłasza pretensje do angielskiego tronu, podważając tym samym pozycję Elżbiety. Dwie królowe - rywalki w miłości i w dążeniu do władzy - różnią je również poglądy na kwestie małżeństwa i dzieci. Zdrada, bunt i intrygi na każdym z dworów zagrażają obu władczyniom, ostatecznie poróżniając je, a każda z nich doświadczy gorzkiej ceny władzy. [www]
Availability:
Czytelnia multimedialna
There are copies available to loan: sygn. Film (1 egz.)
Notes:
General note
Na podstawie książki: John Guy / Maria królowa Szkotów. Prawdziwa historia Marii Stuart.
Creation/production credits note
Kostiumy Alexandra Byrne ; muzyka Max Richter ; zdjęcia John Mathieson.
Participant or performer note
Saoirse Ronan, Margot Robbie, Jack Lowden, Joe Alwyn, David Tennant [et al.].
System details note
DVD-9 ; Dolby Digital 5.1, obraz 16:9.
Language note
Ścieżka dźwiękowa w języku angielskim, lektor polski, węgierski, rosyjski. Napisy angielskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, estońskie, greckie, węgierskie, litewskie, łotewskie, polskie, rumuńskie, rosyjskie, słoweńskie.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again